Transfer Politikası

Transfer Politikası

Firma değişimlerinde uygulanan politikalar

Farklı bir şirket ile çalışıp, firmamız ile çalışmak isteyen müşterilerimizin çalıştıkları firmalara aldıkları hizmet ile ilgili göndermeleri gereken dokümantasyon ayrıntıları aşağıda örnekler ile belirtilmiştir.

1. Domain Tranfer İşlemleri

a. Com.tr uzantılı domain transferi 

1. Domaininizin kaydında bulunan idari sorumlu , teknik sorumlu ve ödeme sorumlusunu ua456-metu olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır , bundan sonra bizim yapmamız gereken işlem ise Sorumlu Değişikliği Bölümünden domaininizin bize geçmesi için onay vermemiz yeterli olacaktır.

b. Com ve net uzantılı domain transferi ;

1. Domaininize ait olan transfer kilidinin kaldırılması gerekmektedir.
2. Domainize ait olan Authorization Code nun ( auth. Kodu) bize mail ile gönderilmesi gerekmektedir.
3. Domain kaydında yer alan bütün mail adreslerinin bilgi@innovasyon.info olarak değiştirilmesi gerekmektedir , eğer karşı firma mail adresi değişikliğini yapamıyor ise Innovasyon IT Web domain transferini başlattıktan sonra onlara gidecek olan transfer onay mailini onaylamaları gerekmektedir.
Com ve net uzantılı domain transferi kullanılan domain panellerine göre değişiklik gösterse de ortalama 1 hafta ile 2 hafta arasında işlem sonuçlanmaktadır.

2. Hosting Transfer İşlemleri

a. Web Hosting ve Mail Hosting Transferi ; ( Dns değişikliği )

Domaininizin veya domainlerinizin kaydında bulunan dns bilgilerini aşağıda ki gibi değiştirmeniz yeterli olacaktır. Dns değişikliği dünya genelinde 72 saati bulan bir işlemdir.

b. Web Hosting Transferi ;

Domainizin kaydında bulunan web ip lerini aşağıda ki ip numarasına çevrimeniz yeterli olacaktır. Şu anda aktif olarak kullandığınız server ın özelliği aşağıda kilerden hangisi ise domaininizin ip sini o server ın ip sine yönlendirmeniz yeterli olacaktır.