Bunlardan Kaçının !

Bunlardan Kaçının !

Web sitenizi oluşturuken yada birisine hazırlatırken kullanılmaması gereken bazı ipuçları…

Öncelikle , sitenizin içeriği tamamen Flash gibi animasyon olmamalıdır. Sitenizde flash görselleri kullanabilirsiniz ama tamamen flash olmamaısna dikkat ediniz.

Sitenizin her bir sayfası için ayrı ayrı bir başlık (title) , Açıklama (description) , anahtar Kelimeler (keywords) bulunmalıdır.
Kesinlikle tüm sayfalarınızın aynı başlıkta olmasınında kaçının !!!

Örneğin Manavınızda bulunan 3 adet farklı karpuz un üzerindeki etiketlerde "Karpuz" 4 TL , "Karpuz" 6 TL , "Karpuz" 3 TL yazdığınızda müşteriniz size hepsi karpuz neden fiyatları farklı diye soracaktır. Her bir karpuzun üzerine " Diyarbakır Karpuz" 4 TL , "Adana Karpuz" 6 TL , "İran Karpuz" 3 TL yazarsanız müşteriniz hem neyi alacağını bilecektir hemde soru sorup sizi meşgul etmeyecektir. Google bunu arar !

Her bir sayfanız farklı bir şeyi anlatmalı ve anlatım sadece sizin firmanıza ait olmalı. Aynı yazı olan iki başlığı Google anlayamayacağı için tek bir sayfa olarak kayıt edecektir.

Sayfanıza Haftada 5 - 8 adetten fazla link almamaya çalışın. Aynı günde 15 link birden kayıt etmeniz , Google için soru işareti olacaktır.

Sayfalarınızın içinde gizli yazılar , beyaz arkaplan üstüne beyaz yazılar kesinlikle ters teper Google ın sitenizi spam algılaması an meselesidir.

Her bir sayfanızın aynı anahtar kelimeleri taşımasından kaçının. 3 adet kağıt mendil satıyorsanız, bunlar mutlaka bribirinden farklıdır, açıklaması , içeriği ve anahtar kelimeleride farklı olmalıdır.

Karşılıklı link alışverişinden kaçının , sizin sitenizin linkini barındıran bir sitenin linkini bulundurmanız google için olumlu olmayacaktır.

http://wwwumutaras.com/Post/13/Bunlardan-Kacinin-.aspx