SEO ve İnternet Reklamcılığı

SEO ve İnternet Reklamcılığı

SEO yani arama motorlarında ilk sayfalarda yer alma hizmeti, gayet ciddi bir çalışma gerektiren işlemlerden oluşmaktadır. Aslında google ve diğer arama motorları, sitenizi SEO için değerlendirmeye alırken normalde ilk oluşmuş olan sitenizin  bu arama motorlarının standartlarına uygun olduğunu aramaktadırlar. Her şeyin doğallığından yanadırlar ve kandırılmaktan kesinlikle hoşlanmazlar!
Sitelerimizin SEO çalışmaları doğrultusunda;
• Google Site Yöneticisi Araçları
• Bing Site Yöneticisi Araçları
• Yandex Site Yöneticisi Araçları
• Google Business
• Google Analytics
• Google Maps
• Google Rehber araçları kullanılarak, raporlar ve analizler Google Analytics üzerinden yapılmaktadır.

DMOZ , Google , Yahoo , Bing gibi dünyanın en büyük dizinlerinde eksik olan bir index imiz varsa girişleri yapılmaktadır. Ayrıca her gün en az iki adet dizin, arama motorlarına ve firma rehberlere kayıt yapılarak, ücretsiz backlinkler sağlanmaktadır.

Yukarıdaki Hizmetlerin Dışında ;
Mailing : Mailing de önemli bir tanıtım aracıdır , sağlam bir firma ile çalışıp , elde ettiğimiz veriler doğrultusunda nokta atışları yapıp hızlı bir şekilde geri dönüşüm sağlayabiliriz.
Ücretli Backlink alımları : Innovasyon un kayıt ettiği her türlü dizin ve sayfalar birer ücretsiz backlink sayılmaktadır. Fakat Google ın ve Diğer arama motorlarının taktik değiştirmesinden sonra Trust Rank diye bir değer ortaya çıkmış güvenilirliği az Page Rank değeri bizden düşük olan sitelerden alınan backlinkler, özgün olmayan makalelerin yayımlandığı siteler ve paralı olduğu bilinen bir çok Backlink şirketlerinin önemi azalmıştır. Genede bizim linkimizin geçtiği her ortam bize fayda sağlamakta ve marka değerimizi arttırmaktadır. Bunun için en değerli backlink siteleri belirlenip, belirli periyotlarla belirli anahtar kelimeler üzerinden bu backlinkler satın alınmalıdır.

Ve İnternet Reklamcılığı
Gelin şirketinizin arama motorlarındaki en iyi reklamını yapalım!

Bütçeniz ne olursa olsun, yalnızca reklamlarınıza tıklandığında ödeme yaparsınız.
AdWords reklamları, bir kullanıcı Google’da anahtar kelimelerinizden birini kullanarak arama yaptığında arama sonuçlarıyla birlikte görüntülenir.

Böylece, zaten işinizle ilgilenen bir kitleye reklam yapmış olursunuz.
Google AdWords, haftanın yedi günü, günün 24 saati çok geniş bir ölçekte, alakalı ve gerçek zamanlı reklam yayını demektir.

Google’daki reklamlar, mesajların genel bir kitleye iletildiği geleneksel reklamlardan ve çoğu çevrimiçi reklam biçiminden farklı olarak, yalnızca belirli bir konuyla ilgilendiğini belirten kullanıcılara gösterilir.
Ayrıca Google ın SEO hakkındaki bildirimlerini mutlaka okumalısınız ! Google'a göre ;
• Size durup dururken e-posta gönderen SEO firmalarına ve web danışmanlıklarına veya acentelerine karşı tetikte olun. Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.
• Sıralama garantisi veren, Google ile "özel ilişkisi" olduğunu ileri süren veya Google’a "öncelikli gönder" hizmetinin tanıtımını yapan SEO’lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderme yoktur. Aslında, bir siteyi doğrudan Google’a göndermenin tek yolu URL Ekle sayfamızı kullanmak veya bir Site Haritası kullanmaktır. Üstelik bunun için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez.
• Gizemli ve amaçlarını açıkça ifade etmeyen şirketlere karşı dikkatli olun. Belirsiz konularda açıklama yapmalarını isteyin. SEO sizin adınıza giriş sayfaları veya "ıskarta" etki alanları gibi aldatıcı veya yanıltıcı içerik oluşturursa, siteniz Google dizininden tamamen kaldırılır. En nihayetinde, iş verdiğiniz şirketlerin faaliyetlerinden siz sorumlu olusunuz, bu nedenle söz konusu şirketlerin size hangi amaçla "yardımcı olduklarını" tam olarak bilmeniz gerekir. SEO’nun sunucunuza FTP erişimi varsa, sitenizde yapmakta olduğu tüm değişiklikleri açıklayabilmelidir.
• "Hepsi ücretsiz" bağlantılarının, bağlantı popülerlik planlarının etkisi veya sitenizin binlerce arama motoruna gönderme hakkında konuşan SEO’lardan uzak durun. Bunlar, başlıca arama motorlarının sonuçlarında sıralamanızı, en azından sizin pozitif olarak düşündüğünüz şekilde etkilemeyen yararsız denemelerdir.
• Makul bir biçimde seçim yapın. Bir SEO ile çalışıp çalışmayacağınızı düşünürken, sektör ile ilgili birkaç araştırma yapmak isteyebilirsiniz.
Google, özel şirketlerle ilgili yorumda bulunmamakla birlikte kabul edilmiş iş davranışının açık bir şekilde kapsamı dışında kalan uygulamaları takip eden ve kendilerini SEO olarak adlandıran firmalarla karşılaşmıştır. Dikkatli olun.Paranın nereye gittiğini anlamaya çalışın.
• Google, bize asla arama sonuçlarımızda daha iyi bir sıralama sözü vermez; ancak diğer pek çok arama motoru tıklama başı ödeme veya ekleme başı ödeme sonuçlarını normal web arama sonuçlarıyla birleştirir. Bazı SEO’lar size, arama motorlarında üst sıralara yerleştirme sözü verecek ancak sizi arama sonuçları yerine reklam bölümüne yerleştirecektir. Birkaç SEO diğer arama motorlarını "kontrol" ettikleri görünümü yaratmak ve kendilerini tercih edilen konumunda göstermek için teklif fiyatlarını gerçek zamanlı olarak değiştirecektir. Reklam hizmetimizin sektöre açık bir şekilde damgasını vurmasından ve arama sonuçlarımızdan ayrılmış olmasından dolayı bu oyun Google’ın işine yaramaz, ancak herhangi bir SEO’ya hangi ödemelerin kalıcı eklemeye/kayda hangilerinin geçici reklama ayrıldığını sorun.
• En yaygın hile, aldatıcı yönlendirmeler vasıtasıyla kullanıcıları siteye yönlendiren "gölge" etki alanlarının yaratılmasıdır. Söz konusu gölge etki alanlarının sahibi genellikle, müşterinin adına çalıştığını iddia eden SEO’lardır. Bununla birlikte ilişkiler bozulduğunda SEO etki alanını farklı bir siteye hatta bir rakibin etki alanına yönlendirebilmektedir. Böyle bir şey olduğunda, müşteri SEO’nun tümüyle sahip olduğu rakip siteyi geliştirmek için ödemede bulunur. Diğer bir hatalı uygulama ise, anahtar kelimelerle yüklü "giriş" sayfalarını müşterinin sitesinde herhangi bir yere yerleştirmektir. SEO bu uygulamanın daha fazla sorgu yapılabilmesi için sayfayı daha uygun hale getireceği sözünü verir. Bu doğası gereği yanlıştır, çünkü tek tek sayfalar çok çeşitli anahtar kelimeler ile nadiren alakalıdır. Bununla birlikte söz konusu hilelerin daha sinsisi, bu giriş sayfalarının, genellikle SEO’nun diğer müşterilerine ait gizli bağlantıları içermesidir. Bu tür giriş sayfaları sitenin bağlantı popülerliğini yavaş yavaş azaltmakta ve siteyi çirkin ve yasa dışı içeriğe sahip sitelere SEO ve SEO’nun diğer müşterilerine yönlendirmektedir.

Lütfen, şu durumlarda SEO’yla çalışmayı bırakmaktan çekinmeyin:
• Gölge etki alanlarına sahipse
• Giriş sayfaları üzerine diğer müşterilerine ait bağlantıları koyuyorsa
• Adres çubuğundaki anahtar kelimeleri satmayı teklif ediyorsa Gerçek arama sonuçları ile arama sonuçları sayfalarında görünen reklamları ayırt etmiyorsa
• Sıralamayı ancak herhangi bir şekilde bulabileceğiniz anlaşılması güç, uzun anahtar kelime grupları üzerinde garanti ediyorsa
• Birden çok takma ad veya sahte WHOIS bilgilerini kullanıyorsa
• Trafiği "sahte" arama motorlarından, casus yazılım veya kötücül yazılımlardan alıyorsa
• Google dizininden kaldırılmış veya Google’da listelenmeyen etki alanlarına sahipse ondan bir an önce uzaklaşın.Bir SEO tarafından herhangi bir şekilde aldatıldığınızı düşünüyorsanız, bu durumu raporlayabilirsiniz.
Yukarıdaki bilgilerin tamamı GOOGLE un kendi sayfasında verdiği bilgilerden alınmıştır.
Bu bilgiler doğrultusunda sitenizi organik yollarla en etkin çalışmalar yaparak , arama motorlarında ilk sıralarda çıkması hizmetlerini sunuyoruz. Aslında SEO danışmanlığınızı üstlenerek bilgilerimizi sizinle paylaşmaktan fazla bir şey yapmıyoruz.